KRÓTKO O SMAL
O Wydarzeniu

SMAL jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym w Garbowie (teren przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, ul. Krakowskie Przedmieście 27) przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości i spotkania dawno niewidzianych przyjaciół. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach prowadzonych w tym roku przez Ks. Rafała Główczyńskiego SDS znanego także jako "KSIĄDZ Z OSIEDLA", spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie, których tematyka nawiązywać będzie do hasła głównego, a celem będzie poznanie prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus.

Uczestnikom wydarzenia pomocne będą:

  • namiot,
  • karimata,
  • śpiwór,
  • ciepłe części ubioru,
  • przybory toaletowe,
  • latarka,
  • Pismo Święte,
  • różaniec,
  • coś do notowania

FAQ (Najcześciej zadawane pytania)

Czy na SMAL mogę zapisać się
także na miejscu czy tylko internetowo?

Zapisy na SMAL odbywają się w dwóch formach: przez internet oraz na miejscu w recepcji w Garbowie. Należy pamiętać, że zapisując się zarówno internetowo, jak i na miejscu, należy dostarczyć pakiet dokumentów, które znajdują się w zakładce „Zapisy”.

Czy mogę wziąć udział tylko w wybrane dni SMALu?

Tak. Przy rejestracji należy tylko wybrać bilet na odpowiednią ilość dni.

Czy na SMALu moje dziecko będzie miało jakiegoś opiekuna?

Na SMALu dziecko przebywa tylko na terenie Wydarzenia, nad którym czuwają Organizatorzy i służby porządkowe. Dodatkowo wszyscy spędzamy czas wśród koleżanek i kolegów oraz zawiązujemy nowe znajomości poprzez spotkania w grupach i wiele aktywności integracyjnych. Cały plan jest bardzo napięty, więc nie ma czasu na nudę 😉

Jaki wiek Uczestników jest odpowiedni,
aby móc uczestniczyć w SMALu?

Grupą docelową Spotkania jest młodzież wieku od 13 lat w górę (VIII klasa podstawówki).

Czy na SMAL będzie zapewniony prysznic?

Tak, w ramach przestrzeni sanitarnej zapewniamy toalety Toi Toi oraz damskie i męskie kontenery prysznicowe z ciepłą wodą.

Czy na cały SMAL muszę zapewnić
sobie własne jedzenie?

Nie ma takiej potrzeby, ponieważ w cenie biletu jest zapewnione cateringowe wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja oraz bezpłatna woda. Uczestnicy mają też możliwość skorzystać odpłatnie z sekcji gastronomicznej (zapiekanki, kawa, napoje i przekąski) oraz z bezpłatnej waty cukrowej.

Gdzie mam się udać po przyjeździe do Garbowa?

Po przyjeździe do Garbowa należy udać się bezpośrednio do recepcji, która znajduje się przy bramie po prawej stronie od wejścia do Kościoła, gdzie można dokonać rejestracji lub odebrać pakiet startowy uczestnika oraz identyfikator i/lub opaskę, które są przepustką, aby móc wejść na pole namiotowe i rozbić namiot.

Czy można przyjechać tylko na
sam koncert lub na same konferencje?

Tak, zarówno koncert, jaki i konferencje są ogólnodostępne, dlatego wstęp na nie ma każda osoba, która akceptuje regulamin Spotkania i respektuje religijny charakter wydarzenia.

Czy mogę przyjechać na SMAL, mimo że nie posiadam namiotu?

Jak najbardziej tak! Jest możliwość wypożyczenia namiotu SMALowego po uprzednim powiadomieniu Organizatorów mailowo: sekretariat@smal.lublin.pl; podając w mailu numer telefonu.

A to dokładne miejsce naszego wydarzenia