ZGODY NA SMAL 2021 

Warunkiem niezbędnym do uczestnictwa w wydarzeniu jest pobranie, wypełnienie i dostarczenie nam oryginału lub skanu zgód. Dokument dostępny jest do pobrania poniżej.

Trochę o warsztatach

Czy w rodzinie da się rozmawiać o wierze?

Podczas tego warsztatu będziesz mógł odpowiedzieć sobie na to, jak wyglądają relacje międzypokoleniowe w Twojej rodzinie oraz jak je poprawić. Dowiesz się, jak rozmawiać o wierze z najbliższymi nawet jeśli oni mają odmienne zdanie od Ciebie.

 

Ile jestem wart i jak radzić sobie z hejtem?

Jako młody człowiek, który szuka swojego „ja” i swojego miejsca w świecie chciałbyś wiedzieć, jaka jest Twoja wartość i co na nią wpływa. Być może doświadczasz hejtu z powodu swojej wiary i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić. Tutaj odnajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Ciebie pytań.

 

Co mówi świat, a co mówi Bóg?

Czy wiesz, co jest dla Ciebie ważniejsze, to co mówi świat albo media czy Bóg i Kościół? Zastanawiasz się, jakich argumentów wiary używać wśród rówieśników? Skoro zadajesz sobie te pytania i szukasz na nie odpowiedzi, to miejsce jest specjalnie dla Ciebie.

Jak być do tańca i do różańca?

Nie przemawiają do Ciebie, jakieś nudne akcje organizowane w parafii albo sam je organizujesz i widzisz tego marne skutki? Podczas tego warsztatu będziesz mógł zastanowić się, jakich środków użyć, żeby trafić do Twoich rówieśników oraz dowiesz się, jak bawić się „po Bożemu”?

Jak dbać i przeżywać swoją seksualność i płciowość?

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak dojrzale przeżywać swoją płciowość oraz jaki był zamysł Stwórcy?

Po co to małżeństwo?

Jako młody człowiek na pewno zastanawiałeś się nad swoją przyszłością, czy weźmiesz ślub. Ale czy wiesz po co to wszystko, czy nie można po prostu kochać kogoś i żyć z tą drugą osobą bez małżeństwa. Nauczysz się rozpoznawać, wyrażać i akceptować uczucia w bliskich relacjach?

Jak radzić sobie z uzależnieniami?

Może potrzebujesz pomocy, a nie wiesz, gdzie jej szukać? Albo martwisz się o kogoś, ponieważ wciągnął się w jakiś nałóg i chciałbyś pomóc, ale nie wiesz jak? Tutaj dowiesz, jak rozpoznać symptomy i jak reagować w sytuacji podejrzenia uzależnień.

Czego obawiasz się najbardziej?

Czujesz się samotny w domu, w szkole albo w Kościele? Często zastanawiasz się, jak rozpoznać niepokojące sygnały dotyczące swojej emocjonalności. Na SMAL przyjedzie psycholog i pomoże Ci znaleźć pomoc.

Czy jestem odpowiedzialny, czyli
czy odpowiadam i działam?

Ostatnie wydarzenia pokazują, że odpowiedzialność nie jest czymś, czego człowiek chce się podjąć. W takim razie, co to jest, dlaczego warto być odpowiedzialnym, za co mam być odpowiedzialnym? To miejsce jest dla Ciebie, jeśli myślisz właśnie nad tym.

Kiedy życie kończy się i zaczyna?

Aborcja czy eutanazja, co mówi na ten temat Kościół i dlaczego wtedy? Sam pewnie zauważyłeś, że nie dla wszystkich to jest wiadome, kiedy życie zaczyna się i kończy. Na te tematy będzie okazja porozmawiać i zadać dokładniejsze pytania podczas tego warsztatu.

Czy kobieta i mężczyzna są sobie równi?

Wiele kobiet krzyczy o to, że nie są równo traktowane w pracy, może to i prawda. Czy możliwe jest, żeby kobieta była równa mężczyźnie? Na te dylematy, które masz w sobie warto sobie odpowiedzieć, dlatego zapraszamy Ciebie na właśnie ten warsztat.

Wybierz bilet

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2021

1 dzień
20 ZŁ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2021

2 dni
40 ZŁ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2021

3 dni
60 ZŁ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej 2021

4 dni
80 ZŁ

Uczestnikom wydarzenia pomocne będą:

  • namiot,
  • karimata,
  • śpiwór,
  • ciepłe części ubioru,
  • przybory toaletowe,
  • latarka,
  • Pismo Święte,
  • różaniec,
  • coś do notowania